Szkolimy od 1990 r.
Konsulting-Edukacja
JACYNO I MODZELEWSKI Sp. z o.o.
Szkolenia jednodniowe
Kadry i płace

Szkolenie - KODEKS PRACY 2019 - nowelizacja - dokumentacja pracownicza - zmiany w urlopach i wypłatach - kontrole zwolnień lekarskich - PPK

O szkoleniu

Program:

  1. Nowe regulacje dotyczące zasad wypłaty wynagrodzenia za pracę

  • prawo do żądania podania numeru rachunku bankowego

  • wniosek o wypłatę wynagrodzenia do rąk własnych

  • konieczność zmian dotychczasowych przepisów wewnątrzzakładowych

  1. Zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej

  • postać tradycyjna papierowa i elektroniczna

  • przekształcanie dokumentacji z tradycyjnej na e-dokumentacje i odwrotnie

  • okres przechowywania dokumentacji

  • reguły przekazywania dokumentacji i obowiązki w zakresie jej niszczenia

  • ochrona danych osobowych w kadrach

  • prowadzenie akt osobowych pracowników

  • zakres poszczególnych części A,B,C D

  • tworzenie części A1,B1,C1……..

  • ewidencja czasu pracy – nowe regulacje

  • karty wynagrodzeń

  • dokumentacja z wykorzystania urlopów wypoczynkowych

  • wnioski i zgody pracownicze

  • przepisy przejściowe obowiązujące w zakresie prowadzenia dokumentacji

  • terminy wydawania świadectw pracy

  1. Pracownicze Plany Kapitałowe

  • główne założenia – cel , reguły przystępowania i rezygnacji

  • zakres osób wykonujących prace zarobkową – kryterium umowy i wieku

  • stawki składek

  • okres wprowadzania przepisów dla poszczególnych pracodawców

  • wpłata powitalna i dopłata roczna

  • skutki zmiany pracodawcy

  1. Prowadzenie egzekucji na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych

  • dokonywanie potrąceń z diet należnych z tytułu podróży służbowych

  • odpowiedzialność pracodawcy

  • egzekucja z umów cywilnoprawnych

  • prawo pierwszeństwa zatrudnienia bezrobotnych będących dłużnikami alimentacyjnymi

  1. Monitoring w pracy

  • definicja monitoringu

  • zakres i wyłączenia

  • obowiązki pracodawcy w zakresie informowania

  • monitoring poczty elektronicznej

  1. Nowe regulacje dotyczące ustawy o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych

  • kryteria przyznawania ulg i świadczeń oraz wysokości ustalania dopłat

  • zasady przetwarzania danych osobowych osób uprawionych do korzystania z Funduszu

  1. Zmiana ustawy o związkach zawodowych

  • rozszerzenie zakresu podmiotowego prawa do tworzenia i wstępowania do związków zawodowych.

  • podwyższenie progu reprezentatywności dla zakładowych organizacji związkowych.

  • ochrona na wypadek nierównego traktowania z powodu przynależności związkowej.

  • ustalenie procedury weryfikacji liczebności zakładowej organizacji związkowej.

  • zasady dotyczące szczególnej ochrony działaczy związkowych

  • terminy na przedstawienie stanowiska organizacji związkowej w sprawie wypowiedzenia umowy działaczowi związkowemu.

  • udzielanie zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy i urlopu bezpłatnego

  1. Rozszerzenie katalogu osób uprawnionych do dochodzenia roszczeń w związku z niezgodnym z prawem rozwiązaniem stosunku pracy

w cenie szkolenia:

* 5 godzin wykładu, w tym maksimum praktyki i tylko niezbędna teoria oraz konsultacje indywidualne w czasie i po szkoleniu,
* materiały szkoleniowe,
* materiały do pracy podczas zajęć,
* poczęstunek biznesowy (lunch),
* przerwa kawowa,

Rabat dla drugiej i każdej kolejnej osoby z firmy!

Zarejestruj Firmę do programu lojalnościowego i płać mniej za wszystkie szkolenia!

Wykładowca

Przybylak Szczepan

ekspert z dziedziny prawa pracy, doświadczony inspektor pracy, występował jako biegły sądowy z zakresu prawa pracy. Wykładowca, trener z wieloletnim doświadczeniem, które przekłada się na umiejętność przystępnego przekazywania i wyjaśniania skomplikowanych zagadnień... Czytaj dalej

Lokalizacja na mapie

Chcesz wziąć udział w szkoleniu? Daj nam znać!

Program lojalnościowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym programie lojalnościowym. Założenie konta pozwoli Państwu zbierać punkty, za które będzie można uzyskać rabat na kolejne szkolenie, darmowy kurs lub odebrać nagrody.

Dowiedz się więcej

Zamknij