Szkolimy od 1990 r.
Konsulting-Edukacja
JACYNO I MODZELEWSKI Sp. z o.o.
Szkolenia online - zakończone certyfikatem!
Kadry i płace

ON-LINE: KODEKS PRACY 2020 - zmiany - z uwzględnieniem praw i obowiązków pracodawców i pracowników w związku z COVID-19.

O szkoleniu

Program:

1. Regulacje ustawowe związane z przeciwdziałaniem i zapobieganiem COVID19

katalog przedsiębiorców objętych regulacjami ustawy

zasady wypłat wynagrodzenia w okresie przestoju ekonomicznego

prawo pracodawcy do obniżenia wymiaru czasu pracy pracowników

reguły oceny spadku obrotów gospodarczych

warunki i tryb wykonywania pracy w okresie przestoju ekonomicznego lub obniżonego

wymiaru czasu pracy

szczególne regulacje w zakresie czasu pracy

status zatrudnionych cudzoziemców

wpływ zagrożenia epidemiologicznego na terminy administracyjne i procesowe

kwestie badań lekarskich i szkoleń z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy

2. Dokumentacja pracownicza

postać tradycyjna papierowa i elektroniczna

przekształcanie dokumentacji z tradycyjnej na e-dokumentacje i odwrotnie

okres przechowywania dokumentacji

reguły przekazywania dokumentacji i obowiązki w zakresie jej niszczenia

ochrona danych osobowych w kadrach

prowadzenie akt osobowych pracowników

zakres poszczególnych części A,B,C D

tworzenie części A1,B1,C1……..

ewidencja czasu pracy – karty , wnioski i zgody pracownicze, dokumenty dodatkowe

dokumentacja dotycząca urlopów wypoczynkowych, karty wynagrodzenia i karty bhp

przepisy przejściowe obowiązujące w zakresie prowadzenia dokumentacji

Nowe regulacje dotyczące zasad wypłaty wynagrodzenia za pracę

prawo do żądania podania numeru rachunku bankowego

wniosek o wypłatę wynagrodzenia do rąk własnych

konieczność zmian dotychczasowych przepisów wewnątrzzakładowych

3. Pracownicze Plany Kapitałowe

główne założenia – cel , reguły przystępowania i rezygnacji

terminy zawierania umowy o zarządzanie i prowadzenie

zakres osób wykonujących prace zarobkową – kryterium umowy i wieku

stawki składek

okres wprowadzania przepisów dla poszczególnych pracodawców

wpłata powitalna i dopłata roczna

skutki zmiany pracodawcy

reguły dotyczące wykorzystania zgromadzonych środków

4. Prowadzenie egzekucji na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych

dokonywanie potrąceń z diet należnych z tytułu podróży służbowych

odpowiedzialność pracodawcy

egzekucja z umów cywilnoprawnych

prawo pierwszeństwa zatrudnienia bezrobotnych będących dłużnikami

alimentacyjnymi

5. Monitoring w pracy

definicja monitoringu

zakres i wyłączenia

obowiązki pracodawcy w zakresie informowania

monitoring poczty elektronicznej

6. Zmiany przepisów związana z zasadami równego traktowania i zakazu dyskryminacji

wyrównanie uprawnień pracowników zatrudnionych na podstawie umów terminowych,

w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy

objęcie ochroną stosunku pracy wszystkich uprawnionych do urlopów związanych z

macierzyństwem

Wykładowca

Przybylak Szczepan

ekspert z dziedziny prawa pracy, doświadczony inspektor pracy, występował jako biegły sądowy z zakresu prawa pracy. Wykładowca, trener z wieloletnim doświadczeniem, które przekłada się na umiejętność przystępnego przekazywania i wyjaśniania skomplikowanych zagadnień... Czytaj dalej

Informacje dodatkowe

Poszerzaj wiedzę, gdziekolwiek jesteś!

Szkolenie online realizujemy za pomocą platformy internetowej, do której uczestnicy będą się logować w dniu warsztatów.

Po zalogowaniu do platformy, każdy z Państwa będzie miał dostęp do prezentacji online prowadzonej na żywo przez Trenera. Uczestnik będzie mógł również komunikować się głosowo z Wykładowcą w trakcie zajęć.

Materiał szkoleniowy zostanie udostępniany Uczestnikom szkolenia mailowo na dzień przed datą szkolenia.

Szkolenie zakończy się wydaniem imiennego certyfikatu.

Przygotowanie uczestników do szkolenia online:

  • szkolenie online odbywa się poprzez platformę internetową, link do konkretnej sesji szkoleniowej zostanie przesłany na adresy email uczestników przed zajęciami

  • szkolenie online odbywa się na komputerze uczestnika kursu, zatem wymagany jest komputer, tablet, smartfon z dostępem do internetu

  • szkolenie online wymaga stabilnego dostępu do internetu (najlepiej stałe łącze)

  • szkolenie online zaczyna się o wyznaczonej godzinie – uczestnicy szkolenia powinni być wtedy zalogowani do systemu i gotowi do transmisji

* Materiały autorskie objęte są prawami autorskimi, dlatego też firma UNIVERS Konsulting-Edukacja Jacyno i Modzelewski Sp. zo.o nie wyrażaja zgody na ich powielanie, rozpowszechnianie oraz udostepnianie osobom nieuprawnionym. Nie wyrażamy również zgody na nagrywanie wykładu.

Uwaga: Prosimy nie mylić szkoleń realizowanych online z usługami typu e-learning. Szkolenia e-lerningowe polegają na udostępnieniu zainteresowanym odpłatnie materiałów szkoleniowych do samodzielnej nauki bez kontaktu z wykładowcą.

w cenie szkolenia:
* 4 godziny wykładu, w tym maksimum praktyki i tylko niezbędna teoria oraz konsultacje indywidualne w czasie i po szkoleniu,
* materiały szkoleniowe na maila przed szkoleniem,

Szkolenie zakończone certyfikatem!

Lokalizacja na mapie

Chcesz wziąć udział w szkoleniu? Daj nam znać!

Program lojalnościowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym programie lojalnościowym. Założenie konta pozwoli Państwu zbierać punkty, za które będzie można uzyskać rabat na kolejne szkolenie, darmowy kurs lub odebrać nagrody.

Dowiedz się więcej

Zamknij