Szkolimy od 1990 r.
Konsulting-Edukacja
JACYNO I MODZELEWSKI Sp. z o.o.
Szkolenia online - zakończone certyfikatem!
Podatki i rachunkowość

ON-LINE: VAT 2021 r. , SLIM VAT od dnia 1 stycznia 2021 r., faktury ustruktyryzowane – nowy model fakturowania.

O szkoleniu

Z dniem 1 stycznia 2020 r. weszły w życie zmiany dotyczące tzw. „slim vat”, czyli pakiet przepisów ułatwiających rozliczanie zasadniczych kwestii „vatowskich”, takich m.in. jak rezygnacja z obowiązku uzyskania potwierdzenia odbioru faktury korygującej, zdefiniowanie momentu ujęcia faktur korygujących, wydłużenie terminu do odliczenia vat, czy też umożliwiających odliczenie vat od usług noclegowych w pewnych, określonych przypadkach.

W zakresie podatku od towarów i usług aktualna jest kwestia wymiany kas fiskalnych na kasy online, w zakresie poszczególnych branż od dnia 1 stycznia 2021 r. i 1 lipca 2021 r. oraz ewentualna rezygnacja z tego obowiązku w związku z administracyjnym zakazem prowadzenia działalności w niektórych branżach.

Niezwykle istotną planowaną nowelizacją są zmiany w zakresie stosowania, obok faktur standardowych i faktur elektronicznych, nowego rodzaju faktur o charakterze ustrukturyzowanym, który zacznie obowiązywać w 2021 r. i może doprowadzić do rewolucji w fakturowaniu VAT oraz kolejny pakiet zmian „uproszczających” – SLIM VAT 2.

Celem szkolenie jest syntetyczne przedstawienie zmian, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2021 r. i zmian planowanych w pierwszym kwartale 2021 r.

 

 

 1. SLIM VAT” – przełomowa nowelizacja dot. powszechnych problemów.

 

 1. Wydłużenie terminu do odliczenia podatku naliczonego bez konieczności korekty deklaracji .

 2. W jakich sytuacjach będzie możliwe odliczenie podatku naliczonego z tytułu nabycia usług noclegowych?

 3. Podwyższenie limitu prezentów o małej wartości przy braku prowadzenia ewidencji beneficjentów.

 4. Zmniejszenie podstawy opodatkowania w związku z wystawieniem faktury korygującej – kiedy nie będzie wymagane uzyskanie potwierdzenie odbioru przez nabywcę?

w jakich przypadkach i komu będzie przysługiwać nowe prawo?

- zmniejszenie podstawy opodatkowania i podatku należnego po stronie wystawcy faktury,

- zmniejszenie kwoty podatku naliczonego po stroni nabywcy towarów i usług,

- rola dokumentacji po obu stronach w zakresie prawidłowego rozliczenia podatku.

 1. Zaliczka w eksporcie towarów – wydłużenie terminu na faktyczny wywóz towarów; skutki dla prawidłowego rozliczenia transakcji eksportowych,

 2. Ujednolicenie kursów walut w podatkach dochodowych i VAT dla transakcji rozliczanych bez użycia PLN.

 3. Ostateczne wyłączenie obowiązku MPP przy kompensatach innych niż kodeksowe – istotna zmiana praktyczna dla każdego podatnika stosującego w ramach rozliczeń kompensaty,

 4. Nowe brzmienie załącznika nr 15 (dostosowanie do PKWiU 2015) – czy zmienił się zakres obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności?

 5. Zmiany w zakresie definicji kwoty wprowadzającej obowiązkowy mechanizm MPP (15 000 zł).

 6. Zmiany w procedurze TAX FREE – elektronizacja.

 

 1. Przebudowa zasad stosowania kas fiskalnych od 2021 r.

 

 1. Kasy online – przesunięcie terminu wdrożenia kas online dla wybranych branż z dnia 1 lipca 2020 r. na dzień 1 stycznia 2021 r.

 2. Od dnia 1 kwietnia 2020 r. możliwe jest wystawianie paragonów online bez konieczności fizycznego wydruku.

 3. Którzy podatnicy mogą stosować tzw. kasy „wirtualne”, tj. kasy w formie oprogramowania – istotna nowość 2021 r.

 

 

 1. Problemy praktyczne dotyczącego nowego JPK_VAT – aktualne poglądy MF i doktryny podatkowej.

Wykładowca

Kłoskowski Krzysztof
Kłoskowski Krzysztof

Prawnik, doradca podatkowy 10900. Specjalizuje się w podatkach pośrednich, w tym zwłaszcza podatku od towarów i usług. Obsługuje postępowania podatkowe oraz sądowo - administracyjne (w tym również reprezentuje klientów przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz... Czytaj dalej

Informacje dodatkowe

Poszerzaj wiedzę, gdziekolwiek jesteś!

Szkolenie online realizujemy za pomocą platformy internetowej, do której uczestnicy będą się logować w dniu warsztatów.

Po zalogowaniu do platformy, każdy z Państwa będzie miał dostęp do prezentacji online prowadzonej na żywo przez Trenera. Uczestnik będzie mógł również komunikować się głosowo z Wykładowcą w trakcie zajęć.

Materiał szkoleniowy zostanie udostępniany Uczestnikom szkolenia mailowo na dzień przed datą szkolenia.

Szkolenie zakończy się wydaniem imiennego certyfikatu.

Przygotowanie uczestników do szkolenia online:

 • szkolenie online odbywa się poprzez platformę internetową, link do konkretnej sesji szkoleniowej zostanie przesłany na adresy email uczestników przed zajęciami

 • szkolenie online odbywa się na komputerze uczestnika kursu, zatem wymagany jest komputer, tablet, smartfon z dostępem do internetu

 • szkolenie online wymaga stabilnego dostępu do internetu (najlepiej stałe łącze)

 • szkolenie online zaczyna się o wyznaczonej godzinie – uczestnicy szkolenia powinni być wtedy zalogowani do systemu i gotowi do transmisji

   

* Materiały autorskie objęte są prawami autorskimi, dlatego też firma UNIVERS Konsulting-Edukacja Jacyno i Modzelewski Sp. zo.o nie wyrażaja zgody na ich powielanie, rozpowszechnianie oraz udostepnianie osobom nieuprawnionym. Nie wyrażamy również zgody na nagrywanie wykładu.

 

Uwaga: Prosimy nie mylić szkoleń realizowanych online z usługami typu e-learning. Szkolenia e-lerningowe polegają na udostępnieniu zainteresowanym odpłatnie materiałów szkoleniowych do samodzielnej nauki bez kontaktu z wykładowcą.

 

w cenie szkolenia:
* 3 godziny wykładu, w tym maksimum praktyki i tylko niezbędna teoria oraz konsultacje indywidualne w czasie i po szkoleniu,
* materiały szkoleniowe na maila przed szkoleniem,

Szkolenie zakończone certyfikatem!

Lokalizacja na mapie

Chcesz wziąć udział w szkoleniu? Daj nam znać!
Zgłoś udział w szkoleniu

Program lojalnościowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym programie lojalnościowym. Założenie konta pozwoli Państwu zbierać punkty, za które będzie można uzyskać rabat na kolejne szkolenie, darmowy kurs lub odebrać nagrody.

Dowiedz się więcej
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij