Szkolimy od 1990 r.
Konsulting-Edukacja
JACYNO I MODZELEWSKI Sp. z o.o.
Szkolenia wyjazdowe - konferencje
Podatki i rachunkowość

"Zmiany w podatkach oraz księgowe zamknięcie roku 2019"

O szkoleniu

Zapraszamy  Państwa do udziału w  konferencji podatkowo - bilansowej w Szklarskiej Porębie.

Zapraszamy do kameralnego Hotelu Kryształ Conference & Spa w Szklarskiej Porębie. Hotel zlokalizowany jest w samym sercu tej malowniczej, górskiej miejscowość, wśród licznych restauracji oraz atrakcji. Hotel Kryształ to  komfort na najwyższym poziomie połączony z długoletnią rodzinną tradycją. Po zajęciach moga Państwo zrelaksować się w strefie weelness https://www.hotelkrysztal.pl/  W programie konferencji - uroczysta kolacja w regionalnej karczmie oraz wycieczka.

Od dnia 1 stycznia 2020 r. obowiązują „sankcyjne” przepisy dotyczące tzw. „białej listy”, które warunkują prawo do zaliczenia wydatku do KUP przy płatnościach większych niż 15 000 zł brutto od zapłaty  na rachunek zgłoszony na przedmiotowej liście oraz wprowadzają tzw. solidarną odpowiedzialność VAT w tym przypadku. W tym zakresie w dalszym ciągu jest sporo wątpliwości np. w zakresie zapłaty na rachunki wirtualne, cesyjne, walutowe, a już szykuje się kolejna nowelizacja do dnia 1 kwietnia 2020 r.

Należy również odnotować, że od dnia 1 stycznia 2020 r. obowiązuje zmiana wprowadzająca zakaz wystawiania faktur do paragonów bez NIP co znacząco zmieniło zasady dokumentacji niektórych czynności. Powstaje problem odliczenia VAT i kosztów podatkowych w przypadku paragonu do 450 zł – część organów wywodzi, że takie prawo w pewnych przypadkach nie przysługuje.

Niezwykle istotne znaczenie mają zmiany w zakresie zmiany sposobu raportowania VAT – w miejsce pliku JPK_VAT i deklaracji VAT-7 pojawi się nowa struktura JKP_VDEK ze znaczącą zwiększonym zakresem danych – m.in. oznaczanie indywidualnym kodem wrażliwych towarów i usług oraz oznaczanie faktur objętych obowiązkowym mechanizmem podzielonej płatności (zarówno po stronie sprzedawcy jak i nabywcy). Należy również odnotować zmiany struktury pliku JPK_FA obowiązujące od grudnia 2018 r., która również wymaga odrębnego oznaczania faktur objętych obowiązkową podzieloną płatnością.

Warto również odnotować zmiany w zakresie WDT (jak i brak dostatecznej implementacji w krajowym porządku prawnym), które zmieniają formalne zasady wykazywania transakcji unijnych dla potrzeb zastosowania stawki podatku w wysokości 0% oraz fakt wprowadzenia nowej „matrycy stawek”, która wpłynie na stawki obniżone VAT od dnia 1 kwietnia 2020 r.

Rabat 100zł przy zgłoszeniu do 5 lutego !!!

         

 

Wykładowcy

Kłoskowski Krzysztof
Kłoskowski Krzysztof

Prawnik, doradca podatkowy 10900. Specjalizuje się w podatkach pośrednich, w tym zwłaszcza podatku od towarów i usług. Obsługuje postępowania podatkowe oraz sądowo - administracyjne (w tym również reprezentuje klientów przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz... Czytaj dalej

Machula Grażyna
Machula Grażyna

Wybitna specjalistka w dziedzinie rachunkowości i rynku kapitałowego. Jest wykładowcą na szkoleniach dla głównych księgowych, biegłych rewidentów, maklerów oraz doradców inwestycyjnych. Na zlecenie Senatu opiniowała ustawę o rachunkowości. W 2001 roku otrzymała tytuł... Czytaj dalej

Gniłka Aleksander
Gniłka Aleksander

Doradca podatkowy (nr wpisu 11512), wspólnik, założyciel i Prezes zarządu Tax Support Center Sp. z o.o., absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa... Czytaj dalej

Program szkolenia

Aby zapoznać się ze szczegółowym programem szkolenia, prosimy kliknąć widoczny obok przycisk "Zobacz program szkolenia" i pobrać stosowny dokument.

Informacje dodatkowe

Uwaga!

Istnieje możliwość dofinansowania naszych szkoleń dla
mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez Bazę Usług Rozwojowych (BUR)
z tzw. środków unijnych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (Urzędy Pracy).

 

Zapraszamy do wyszukania najbliższego Operatora Regionalnego - LINK OPERATOR REGIONALNY

 

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr: 68 325 66 93

Każdy uczestnik otrzymuje:
- starannie dobrane, autorskie materiały szkoleniowe indywidualnie opracowane przez Wykładowców 
w formie skryptu, teksty ustaw i rozporządzeń, zawierające najnowsze interpretacje przepisów, notes i długopis
- wykłady i ćwiczenia prowadzone w oparciu o  praktyczne przykłady i prezentacje multimedialne
-  dokument potwierdzający udział w szkoleniu (imienny Certyfikat ukończenia szkolenia.); Doradcy Podatkowi zyskują punkty do oceny podnoszenia kwalifikacji zawodowych)

 Czekamy na propozycję zagadnień, które według Państwa powinny znaleźć się w programie konferencji.

Lokalizacja na mapie

Chcesz wziąć udział w szkoleniu? Daj nam znać!
Zgłoś udział w szkoleniu

Program lojalnościowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym programie lojalnościowym. Założenie konta pozwoli Państwu zbierać punkty, za które będzie można uzyskać rabat na kolejne szkolenie, darmowy kurs lub odebrać nagrody.

Dowiedz się więcej
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij