Szkolimy od 1990 r.
Konsulting-Edukacja
JACYNO I MODZELEWSKI Sp. z o.o.
Szkolenia zamknięte
Podatki i rachunkowość

VAT: Podatek od towarów i usług od 2019 r.

O szkoleniu

Od 2019 r. wprowadzono (i planowane jest wprowadzenie) licznych zamian w ustawach podatkowych, które z jednej strony dotyczą specjalistycznych zagadnień rzadko występujących w działalności gospodarczej (np. exit tax), a z drugiej strony dotyczą wszystkich przedsiębiorców – jak np. zmiany w rozliczaniu używania samochodów służbowych czy też w zakresie modyfikacji systemu split payment. Wprowadzonych zamian od dnia 1 stycznia 2019 r. jest wiele i dotyczą one zarówno podatku VAT jak i podatków dochodowych. Jako najistotniejsze należy uznać zmiany w zakresie zmiany sposobu raportowania VAT (od dnia 1 lipca 2019 r.) – w miejsce pliku JPK_VAT i deklaracji VAT-7 pojawi się nowa struktura JKP_VDEK; dodatkowo planowane jest wprowadzenie tzw. Centralnego Rejestru Faktur oraz rewolucji w stawkach VAT jak również zmian w zakresie opodatkowania bonów i stosowania kas fiskalnych.

Celem wykładu jest kompleksowe zaprezentowanie zmian, które dotyczą każdego przedsiębiorcy. W zakresie podatku VAT należy odnotować wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu split payment w niektórych branżach. Warto również zwrócić uwagę na procedowaną nowelizację ustawy VAT: proponowane przepisy m.in. zakazują wystawiania faktur do paragonów, wprowadzają dodatkową sankcję w przypadku odliczenia VAT z faktury niezawierającej numeru VAT nabywcy czy też modyfikują zasady pierwszego zasiedlenia. Co więcej Parlament kończy prace nad wprowadzeniem nowych, elektronicznych kas fiskalnych, których obowiązek stosowania dla niektórych podmiotów prawdopodobnie wystąpi już w 2019 r. Fundamentalne znaczenie mają zmiany wynikające z prawa wspólnotowego w zakresie fakturowania elektronicznego w zamówieniach publicznych.

W zakresie podatku dochodowego kluczowe znaczenie mając zmiany dotyczące rozliczania w kosztach podatkowych używania samochodów osobowych – podniesienie limitu kosztów do 150 000 zł i ograniczenie możliwości zaliczenia wydatków do KUP do wysokości 75%. Fundamentalne zmiany projektowane są również w zakresie podatku u źródła i formy certyfikatu rezydencji.

 

oprac. Krzysztof Kłoskowski

 

Adresaci szkolenia

Szkolenie skierowane jest do kadry kierowniczej i specjalistów działów finansowo - księgowych, w szczególności Głównych Księgowych, Księgowych i Dyrektorów Ekonomicznych. Zapraszamy również Prezesów, Dyrektorów i właścicieli Firm.

Wykładowcy

Kłoskowski Krzysztof
Kłoskowski Krzysztof

Prawnik, doradca podatkowy 10900. Specjalizuje się w podatkach pośrednich, w tym zwłaszcza podatku od towarów i usług. Obsługuje postępowania podatkowe oraz sądowo - administracyjne (w tym również reprezentuje klientów przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz... Czytaj dalej

Woźniak Krzysztof
Woźniak Krzysztof

Wybitny znawca, ekspert w dziedzinie prawa podatkowego, doradca podatkowy, stały i sprawdzony współpracownik naszej firmy. Doświadczony wykładowca, specjalista w dziedzinie podatku od towarów i usług. W latach 1991-2000 pracownik Instytutu Finansów przy Ministerstwie... Czytaj dalej

Szymankiewicz Marcin
Szymankiewicz Marcin

Doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW i Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, specjalizujący się w tematyce podatku od towarów i usług. Doświadczenie zawodowe zdobywał w organach podatkowych oraz dziale podatkowym... Czytaj dalej

Kayyali Samir
Kayyali Samir

Doradca Podatkowy, ekonomista, ekspert w dziedzinie finansów przedsiębiorstw. Obecnie prowadzi kancelarię doradztwa podatkowego oraz bezpośrednio nadzoruje departament obsługi rachunkowej i sprawozdawczości finansowej dedykowany obsłudze m. in. zagranicznych... Czytaj dalej

Informacje dodatkowe

W ramach szkolenia:
- wykład w formie warsztatów
- konsultacje
- materiały szkoleniowe
- certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu

Zapytaj o cenę szkolenia dla Ciebie. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.

e-mail: wydawnictwa@univers.com.pl
www.univers.com.pl
facebook.com/univers1990

UNIVERS KONSULTING - EDUKACJA
JACYNO I MODZELEWSKI Sp. z o.o.
ul.Niecała 2d, 65-245 Zielona Góra
tel. (68) 325 66 93
fax (68) 320 05 47

Skontaktuj się z nami

* - pola wymagane
Komunikat

Program lojalnościowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym programie lojalnościowym. Założenie konta pozwoli Państwu zbierać punkty, za które będzie można uzyskać rabat na kolejne szkolenie, darmowy kurs lub odebrać nagrody.

Dowiedz się więcej
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij