Szkolimy od 1990 r.
Konsulting-Edukacja
JACYNO I MODZELEWSKI Sp. z o.o.
Szkolenia zamknięte
Podatki i rachunkowość

VAT: PODZIELONA PŁATNOŚĆ (SPLIT PAYMENT) I INNE REWOLUCYJNE ZMIANY NA 2018 R.

O szkoleniu

Szkolenia wewnętrzne, organizowane specjalnie dla Państwa, to propozycja przygotowana dla osób, które chcą skoncentrować się wyłącznie na zagadnieniach związanych z działalnością własnej firmy.
Jak pracujemy?
Wspólnie analizujemy potrzeby, cel szkolenia i wybieramy sposób jego realizacji. Uczestnicy otrzymują specjalnie opracowane materiały szkoleniowe oraz certyfikat potwierdzający udział w warsztatach. Nasz ekspert przygotowany jest na kwestie trudne, indywidualne, prowadząc szkolenia na najwyższym poziomie.
Przyjedziemy w wybranym przez Państwa czasie.
Celem warsztatów jest przedstawienie w sposób syntetyczny, jasny i klarowny obowiązujących oraz planowanych przepisów VAT oraz wybranych zagadnień dotyczących podatku od towarów i usług z naciskiem na zmiany od dnia 1 stycznia 2018 r. i aktualne problemy tego podatku.

Zmiany w przepisach na gorąco:

Ministerstwo Finansów w związku z koniecznością m.in. uszczelnienia systemu podatku VAT prezentuje coraz to nowe zmiany w tym podatku, które z jednej strony mają zapewnić stałe wpływy do budżetu, ale z drugiej wpływają na rozliczenia wszystkich podatników. Każdy podatnik powinien przede wszystkim zapoznać się z projektem nowelizacji ustawy wprowadzający do ustawy mechanizm podzielonej płatności (split payment). Oznacza to rewolucję w rozliczaniu podatku od towarów i usług już od dnia 1 lipca 2018 r. bowiem do tego dnia nabywca towarów i usług stosując mechanizm podzielonej płatności będzie miał możliwości zapłaty kwoty VAT z faktury na wyodrębniony rachunek, którym sprzedawca nie będzie mógł swobodnie dysponować. Wiązać się to będzie z przemodelowaniem systemu VAT jak i będzie miało bezpośredni wpływ na płynność finansową podatników. Warto już teraz poznać projektowane przepisy aby przygotować się do zmian zwłaszcza w zakresie systemów księgowych i płatniczych.

Warto również odnotować zmiany związane ze wdrożeniem elektronicznych kas fiskalnych czy też zmierzające do zastąpienia klasyfikacji PKWiU klasyfikacją CN i wdrożeniem wiążącej decyzji w zakresie stawki VAT (prawdopodobnie już od 1 kwietnia 2018 r.). Nie mniej istotne są przepisy wprowadzające procedury weryfikacji kontrahentów (np. Kodeks Dobrych Praktyk), wprowadzające listy podatników VAT czy też modyfikujące ulgę na złe długi.

Wskazana jest również znajomość najnowszego orzecznictwa dotyczącego odwrotnego obciążenia (stanowisko MF i liczne interpretacje indywidualne) czy też błędów w zakresie JPK i sposobu ich rozwiązywania.

W sumie Ministerstwo Finansów planuje 12 szczegółowych zmian ustawy o podatku od towarów i usług, które będą wchodzić w życie po dniu 1 stycznia 2018 r.

Adresaci szkolenia

Główni Księgowi, Księgowi, Pracownicy działów finansowych i komórek księgowych.

Wykładowca

Kłoskowski Krzysztof
Kłoskowski Krzysztof

Prawnik, doradca podatkowy 10900. Specjalizuje się w podatkach pośrednich, w tym zwłaszcza podatku od towarów i usług. Obsługuje postępowania podatkowe oraz sądowo - administracyjne (w tym również reprezentuje klientów przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz... Czytaj dalej

Program szkolenia

Aby zapoznać się ze szczegółowym programem szkolenia, prosimy kliknąć widoczny obok przycisk "Zobacz program szkolenia" i pobrać stosowny dokument.

Informacje dodatkowe

W ramach szkolenia:
- wykład w formie warsztatów
- konsultacje
- materiały szkoleniowe
- certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu

Zapytaj o cenę szkolenia dla Ciebie. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.

Skontaktuj się z nami

* - pola wymagane
Komunikat

Program lojalnościowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym programie lojalnościowym. Założenie konta pozwoli Państwu zbierać punkty, za które będzie można uzyskać rabat na kolejne szkolenie, darmowy kurs lub odebrać nagrody.

Dowiedz się więcej
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij