Szkolimy od 1990 r.
Konsulting-Edukacja
JACYNO I MODZELEWSKI Sp. z o.o.
Szkolenia wyjazdowe - konferencje
Podatki i rachunkowość

"Zmiany w przepisach podatkowych i rachunkowości"

O szkoleniu

Serdecznie zapraszamy  Państwa do udziału w marcowej konferencji podatkowej w Gniewie.  

Zamek w Gniewie rozpoczęto budować po 1290 roku od budowy czworobocznego muru. Po zakończeniu trwającej 40 lat budowy był to, obok zamku w Człuchowie i zamku w Gdańsku, najpotężniejszy zamek Krzyżaków na lewym brzegu Wisły, pełniąc rolę siedziby komtura gniewskiego. W połowie XV wieku zamek przebudowano zamurowując dawną bramę wjazdową i budując nową od wschodu oraz powiększono kaplicę. Podczas Wielkiej wojny zamek został zajęty w 1410 roku przez polskich rycerzy pod dowództwem kasztelana Pawła z Wszeradowa, który odbudowywał go przez kilka miesięcy. W trakcie wojny trzynastoletniej pomiędzy Królestwem Polskim i Zakonem Krzyżackim, w 1454 roku zamek został zdobyty przez okoliczne rycerstwo należące do Związku Pruskiego. Zamek w trakcie oblężenia częściowo spłonął, a jego komendantem został z nominacji króla Kazimierza Jagiellończyka rycerz Jan z Jani, jednak jeszcze w tym samym roku odzyskali go Krzyżacy. Od lipca 1463 r. był oblegany przez Piotra Dunina. Na odsiecz oblężonym ruszyli Krzyżacy czego efektem była, wygrana dla Polski Bitwa na Zalewie Wiślanym. Zamek w Gniewie skapitulował przed wojskami królewskimi 1 stycznia 1464 roku. https://www.zamek-gniew.pl/    W programie - uroczysta kolacja oraz nocne zwiedzanie Zamku.

Rabat 100zł przy zgłoszeniu do 15 lutego !!!

Od dnia 1 stycznia 2020 r. obowiązują „sankcyjne” przepisy dotyczące tzw. „białej listy”, które warunkują prawo do zaliczenia wydatku do KUP przy płatnościach większych niż 15 000 zł brutto od zapłaty  na rachunek zgłoszony na przedmiotowej liście oraz wprowadzają tzw. solidarną odpowiedzialność VAT w tym przypadku. W tym zakresie w dalszym ciągu jest sporo wątpliwości np. w zakresie zapłaty na rachunki wirtualne, cesyjne, walutowe, a już szykuje się kolejna nowelizacja do dnia 1 kwietnia 2020 r.

Należy również odnotować, że od dnia 1 stycznia 2020 r. obowiązuje zmiana wprowadzająca zakaz wystawiania faktur do paragonów bez NIP co znacząco zmieniło zasady dokumentacji niektórych czynności. Powstaje problem odliczenia VAT i kosztów podatkowych w przypadku paragonu do 450 zł – część organów wywodzi, że takie prawo w pewnych przypadkach nie przysługuje.

Niezwykle istotne znaczenie mają zmiany w zakresie zmiany sposobu raportowania VAT – w miejsce pliku JPK_VAT i deklaracji VAT-7 pojawi się nowa struktura JKP_VDEK ze znaczącą zwiększonym zakresem danych – m.in. oznaczanie indywidualnym kodem wrażliwych towarów i usług oraz oznaczanie faktur objętych obowiązkowym mechanizmem podzielonej płatności (zarówno po stronie sprzedawcy jak i nabywcy). Należy również odnotować zmiany struktury pliku JPK_FA obowiązujące od grudnia 2018 r., która również wymaga odrębnego oznaczania faktur objętych obowiązkową podzieloną płatnością.

Warto również odnotować zmiany w zakresie WDT (jak i brak dostatecznej implementacji w krajowym porządku prawnym), które zmieniają formalne zasady wykazywania transakcji unijnych dla potrzeb zastosowania stawki podatku w wysokości 0% oraz fakt wprowadzenia nowej „matrycy stawek”, która wpłynie na stawki obniżone VAT od dnia 1 kwietnia 2020 r.

 

 

Wykładowcy

Kłoskowski Krzysztof
Kłoskowski Krzysztof

Prawnik, doradca podatkowy 10900. Specjalizuje się w podatkach pośrednich, w tym zwłaszcza podatku od towarów i usług. Obsługuje postępowania podatkowe oraz sądowo - administracyjne (w tym również reprezentuje klientów przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz... Czytaj dalej

Machula Grażyna
Machula Grażyna

Wybitna specjalistka w dziedzinie rachunkowości i rynku kapitałowego. Jest wykładowcą na szkoleniach dla głównych księgowych, biegłych rewidentów, maklerów oraz doradców inwestycyjnych. Na zlecenie Senatu opiniowała ustawę o rachunkowości. W 2001 roku otrzymała tytuł... Czytaj dalej

Dziura Anna
Dziura Anna

Praktyk, trener, wykładowca, wcześniej związana z Regionalną Izbą Obrachunkową w Koszalinie, Izbą Skarbową w Szczecinie, Urzędem Skarbowym w Koszalinie. Zajmowała się m.in. kontrolą podatkową przedsiębiorców w zakresie podatków dochodowych i podatku VAT. Obecnie... Czytaj dalej

Program szkolenia

Aby zapoznać się ze szczegółowym programem szkolenia, prosimy kliknąć widoczny obok przycisk "Zobacz program szkolenia" i pobrać stosowny dokument.

Informacje dodatkowe

Uwaga!

Istnieje możliwość dofinansowania naszych szkoleń dla
mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez Bazę Usług Rozwojowych (BUR)
z tzw. środków unijnych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (Urzędy Pracy).

Zapraszamy do wyszukania najbliższego Operatora Regionalnego - LINK OPERATOR REGIONALNY

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr: 68 325 66 93

Każdy uczestnik otrzymuje:
- starannie dobrane, autorskie materiały szkoleniowe indywidualnie opracowane przez Wykładowców 
w formie skryptu, teksty ustaw i rozporządzeń, zawierające najnowsze interpretacje przepisów, notes i długopis
- wykłady i ćwiczenia prowadzone w oparciu o  praktyczne przykłady i prezentacje multimedialne
-  dokument potwierdzający udział w szkoleniu (imienny Certyfikat ukończenia szkolenia.); Doradcy Podatkowi zyskują punkty do oceny podnoszenia kwalifikacji zawodowych)

 Czekamy na propozycję zagadnień, które według Państwa powinny znaleźć się w programie konferencji.

Lokalizacja na mapie

Chcesz wziąć udział w szkoleniu? Daj nam znać!
Zgłoś udział w szkoleniu

Program lojalnościowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym programie lojalnościowym. Założenie konta pozwoli Państwu zbierać punkty, za które będzie można uzyskać rabat na kolejne szkolenie, darmowy kurs lub odebrać nagrody.

Dowiedz się więcej
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij