Szkolimy od 1990 r.
Konsulting-Edukacja
JACYNO I MODZELEWSKI Sp. z o.o.
Szkolenia zamknięte
Branżowe

Czy szkolenia osób przetwarzających dane osobowe są obowiązkowe?

O szkoleniu


(…)
2. Do zadań administratora bezpieczeństwa informacji należy:
1) zapewnianie przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych, w szczególności przez:
a) sprawdzanie zgodności przetwarzania danych osobowych z przepisami o ochronie danych osobowych oraz opracowanie w tym zakresie sprawozdania dla administratora danych,
b) nadzorowanie opracowania i aktualizowania dokumentacji, o której mowa w art. 36 ust. 2, oraz przestrzegania zasad w niej określonych,
c) zapewnianie zapoznania osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych z przepisami o ochronie danych osobowych.

Jednym z zadań Administratora Bezpieczeństwa Informacji, o której mowa w przepisach ustawy, jest zapoznanie pracowników z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych.
Obowiązkiem ABI-ego jest nadzór nad tym, który z pracowników i w jaki sposób został przeszkolony. Zależnie od realnego zapotrzebowania i aktualnych możliwości finansowych szkolenia mogą być organizowane przez firmy zewnętrzne.
W przypadku nie powołania ABI-ego obowiązek edukowania osób przetwarzających dane osobowe spoczywa na pracodawcy.
Dlatego też proponujemy Państwu profesjonalne zamknięte szkolenie z ochrony danych osobowych.
Oferujemy także możliwość skorzystania z kompleksowego audytu wraz z tworzeniem gotowej, dostosowanej do Państwa jednostki prawem wymaganej dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych.

Wykładowca

Andrzejewski Rafał
Andrzejewski Rafał

Prawnik, trener biznesu, konsultant, wykładowca, autor artykułów w prasie specjalistycznej. Doświadczony prawnik, trener biznesu, ekspert i wieloletni szkoleniowiec (10 lat) Wieloletni pracownik i konsultant wiodących kancelarii prawnych Współpracuje z największymi... Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

* - pola wymagane
Komunikat

Program lojalnościowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym programie lojalnościowym. Założenie konta pozwoli Państwu zbierać punkty, za które będzie można uzyskać rabat na kolejne szkolenie, darmowy kurs lub odebrać nagrody.

Dowiedz się więcej
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij