Szkolimy od 1990 r.
Konsulting-Edukacja
JACYNO I MODZELEWSKI Sp. z o.o.
Aktualności

Nowe uprawnienia pracowników i pracodawców.

"Nowe uprawnienia pracowników i pracodawców - podsumowanie zmian w prawie pracy":

      W roku 2023 r. Polska implementowała dwie unijne dyrektywy w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów tzw. Dyrektywę WORK LIFE BALANCE oraz dyrektywę w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej, które powinny być wdrożone już na początku sierpnia 2022 r.
     Założenia obu dyrektyw zakładają zmiany w obszarze wprowadzenia nowych zapisów do umowy o pracę, zmian w zakresie umowy o pracę na okres próbny, możliwości wnioskowania przez pracownika o zmianę dotychczasowych warunków zatrudnienia, zmian w zakresie wypowiadania umów na czas określony oraz szeregu uprawnień związanych z rodzicielstwem.
     Rok 2023 r. przyniósł także nowelizację kodeksu pracy w zakresie pracy zdalnej i dał podstawę prawną do przeprowadzania kontroli trzeźwości pracowników przez zakład pracy.
Szkolenie ma na celu zapoznać uczestników z tymi przepisami jak i najnowszymi stanowiskami Głównego Inspektoratu Pracy i Ministerstwa Pracy w tym zakresie.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Facebook